Inwestorzy w dylemacie z powodu ogromnego krachu Bitcoin Flash Crash

Po pokazaniu obietnic o przedłużonym ruchu byków na rynku w tym tygodniu, Bitcoin doświadczył krachu flash, spadając o 1500 dolarów w ciągu zaledwie kilku minut od jego ceny. Wcześniej dzisiaj, cena Bitcoin osiągnął 12.000 dolarów marki na giełdzie Bitstamp w Luksemburgu przed spadkiem do około 10.500 dolarów w ciągu godziny, 12% spadek.

Jednakże, cena Bitcoin System wzrosła ponownie do 11 300 dolarów, ponieważ przyciąga szerszy rynek kryptograficzny z nim. Ale stało się to po ponad 1 mld dolarów Bitcoin i pozycji krypto zostały zlikwidowane na różnych giełdach. Likwidacja pozycji Bitcoin była wynikiem krótkiego spadku ceny Bitcoin. Teraz, Bitcoin i inwestorów krypto zostały postawione przed dylematem, nie wiedząc, czy trzymać się swoich monet lub sprzedać go. Wielu z nich nie jest tak przekonanych, w którym kierunku będzie zmierzał Bitcoin.

Ponad 70,000 ludzi zlikwidowano w ciągu 24 godzin

Bybt, Bitcoin i dostawca danych rynkowych kryptograficznych, ujawnił, że było ponad 70.000 osób, które zostały zlikwidowane w ciągu jednego dnia podczas Bitcoin flash dip.

„W ciągu ostatnich 24 godzin, 72.422 osoby zostały zlikwidowane“, Bybt wskazał na Twitterze. Według serwisu monitorującego dane, było to 10 milionów dolarów, największe pojedyncze zlecenie likwidacji na giełdzie Bitmex na Seszelach. Giełda ta ma reputację9 za wysoki wolumen obrotu lewarowanego.
Handel lewarowany daje inwestorom możliwość zajmowania większych pozycji handlowych, przy wykorzystaniu mniejszej ilości kapitału. Liczba spółek giełdowych oferujących lewarowane Bitcoin i transakcje kryptograficzne wzrosła na przestrzeni lat. Ale Bitmex wydaje się być liderem w tej dziedzinie. Traderzy składają swoje punkty zlecenia, zajmując pozycje na obu kierunkach rynku. Jeśli rynek idzie wbrew wybranej przez nich pozycji, tracą swój kapitał.

Handlowcy detaliczni zostali przyciągnięci do rajdu cenowego Bitcoin, ponieważ wiele giełd Bitcoin repo5rt od roku do roku handluje wysoko i chętni inwestorzy starają się złapać wzlot.

Wieloryby mogły mieć wpływ na ruch Bitcoin.
Nie jest jasne, co spowodowało awarię błysku Bitcoina. Istnieją jednak pewne spekulacje, że mogło to być spowodowane przez tak zwane „wieloryby“, które mają lwią część rynku. Kiedy wolumen handlu jest niższy, tak jak dziś rano, Wieloryby mogą łatwo popychać rynek.

Nieoczekiwany ruch cen Bitcoinów doprowadził do tego, że wartość Bitcoinów o wartości ponad 20 miliardów dolarów została zmieciona z całkowitej kapitalizacji rynkowej wszystkich kryptokur walut na świecie.